Pazarlama Reklam

Çay’a Ses Verenler 4 milyon kez izlendi

LiptonUnilever markalarından Lipton, Türk çayını koruma altına almak ve çay tarımına uzun yıllar devam edilebilmesini sağlamak için, Doğu Karadeniz bölgesinde pek çok özel çalışmaya imza atıyor. Bir yandan Sürdürülebilir Çay Tarım Projesi kapsamında 18 bini aşkın çay üreticisine doğru çay tarım uygulamaları eğitimleri veriliyor, bir yandan da bölgenin ilk Toprak Analizi Laboratuvarı’nın kurulması için çalışılıyor. Şirket ayrıca Doğu Karadeniz’de atık sorununun çözümüne katkı sağlıyor. Kadınlara yönelik sağlık taramaları gibi ekonomik, çevresel ve sosyal çalışmalarla da bölge halkına destek oluyor.

Lipton, yaptığı projelerde çay tüketicisinin de desteğini alabilmek amacıyla yeni bir çalışmayı daha hayata geçirdi. Çay tarımında aktif olarak çalışan Doğu Karadenizli kadınları bir araya getiren Lipton, çayın hikayesini, çay emekçisinin sesiyle anlatıyor.


18 kadından oluşan ve şarkılarını çayın geleceğini korumak için seslendiren koro “Çay’a Ses Veren” adını taşıyor. Bu koronun tanıtımı için çekilen ve internetten yayınlanan klip, 4 milyonun üzerinde kişi tarafından izlendi. Yaşları 30-60 arasında olan kadın çay çiftçilerinden oluşan koro, geçen hafta ilkini sergiledikleri sahne perfonnanslarına da devam edecek. Bakalım bu koro markanın sosyal sorumluluk projesine nasıl bir katkı sağlayacak?Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu