Şirket Haberleri

Campusera eğitim sertifikası veriyor

Genç işsizliğin yüzde 20’lerin üzerine çıktığı günümüzde özgeçmişlerin (CV) daha güçlü olması gerekiyor. Lisans eğitimlerinin yanında sertifikalar bu anlamda büyük öneme sahip. Campusera 30 online platformda 100’ün üzerinde alanda eğitim düzenliyor. Campusera CEO’su İsmail Can, hedeflerinin yurtdışına açılmak olduğunu söylüyor.


Türkiye’de işsizlik en temel sorunlardan biri olarak görülüyor. Türkiye istatistik Kurumu’nun en son verilerine göre işsizlik oranımız yüzde 10,7 seviyesinde. 15-24 yaş arasını kapsayan genç kesimde ise işsizlik oranı yüzde 21,1 gibi çok daha yüksek oranlarda. Türkiye’nin her yıl, istihdama katılan gençlere iş bulabilmesi için ortalama yüzde 5,5-6 oranında büyümesi gerekiyor. Ancak bu büyüme oranlarının yakalanamadığını da görüyoruz.

işte bu durumda genç kesimin yeni işe girişlerde CV’lerini daha güçlü tutmaları gerekiyor. Sadece ön lisans veya lisans eğitimleri, günümüzde iş bulmak ya da mesleğinde yükselmek için yeterli olmuyor. Bunun için alanında uzmanlaşmak da gerekiyor. Kişisel gelişim için birçok kişi meslek kurslarına katılırken, bu alanda verilen sertifika programlarının önemi her geçen gün artıyor.

30 üniversite

Teknolojik gelişmeler ise kişilerin sertifikaya ulaşmasını daha da kolaylaştırdı. Dünyada hızla büyüyen online eğitim sektöründe 2015 yılında kurulan E-Kampüs, üniversite sertifikalı eğitim platformu Campusera 30 üniversiteden 100’ün üzerinde alanda eğitim veriyor.

Bu üniversiteler arasında ODTÜ’den Mimar Sinan’a Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nden TOBB ETÜ’ye kadar geniş bir yelpaze mevcut. Campusera’nın sertifika programları arasında, Mini MBA, İK Yönetimi, Sağlık Hukuku, Sosyal Medya Uzmanlığı, E-Ticaret Uzmanlığı, Girişimcilik, Liderlik, Finans, Muhasebe, Satış ve Satış Yönetimi, Üretim Yönetimi, Pazarlama, Veri Madenciliği, Resim Okuma ve Üslup, Vitrin Tasarımı gibi birçok program mevcut.

Akredite sistemine kayıt

4 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Campusera CEO’su İsmail Can, eğitimi ulaşılabilir hale getirdiklerini belirterek, Türkiye’nin her tarafından her mecradan üniversitelerin eğitimlerini, sertifikalarını verdiklerini belirtiyor. “Birçok seçkin üniversitenin alanında uzman akademisyen ve eğitimcileri tarafından hazırlanan içerikleri, Campusera’nın güçlü kadrosundaki eğitim teknologları tarafından ‘interak-tif e-eğitim’ ve ‘video’ formatına dönüştürerek sunuyoruz. Sınavları da internetten yapıyoruz” diyen İsmail Can, sistemin tamamının da üniversiteler tarafından takip edildiği belirtiyor. Çan’ın verdiği bilgiye göre sınavlar tamamlandıktan sonra, üniversite onaylı, ıslak imzalı sertifika kursiyerin adresine gönderiliyor. Yine üniversite sertifikayı kendi akredite sistemine kaydediyor. İsmail Can, özellikle sistemden faydalananların işsizlik dönemlerinde CV’lerine katkısı olması maksadıyla sertifika programlarına başvurduğunu da sözlerine ekliyor.

“Yurtdışına açılacağız”

“Türkiye’de, 22-23 ile 33-34 yaş aralığında 17-18 milyon genç var, Bunların yüzde 20-25’ini yaklaşık 4 milyonluk bir kitleyi hedefliyoruz. Şu anda 70 bin aktif kullanıcımız bulunuyor. Türkçe’nin yarımda yurtdışından gelen talepler doğrultusunda Rusça, Arapça ve İngilizce dUlerinde de sertifika programlarınız olacak. Orta vadede, Türki cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarım hedefliyoruz. 2018’de sesimizi Türkiye’nin dışma duyurmak istiyoruz. Rakiplerimiz yurt dışında. Büyük bir pazar var. 2018’da Avrupa’dan bir iki üniversiteyi eklemek istiyoruz. İM üniversiteyle görüşüyoruz.”

Talip YılmazBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu