Bayilik Veren Firmalar

Burger House Anadolu’da Franchise Veriyor

Burger House, yeni ortağıyla büyüyor

Gurme burger alanında faaliyet gösteren 23 şubeli Burger House hedef büyüttü. Şirket, geçen yıl ortaklık yaptığı HD Group ile büyük şehirlerin yanı sıra Anadolu’da da büyümeyi hedefliyor. Şube sayısını yıl sonunda 30’a çıkarmayı planlayan şirketin 2019 hedefi ise yurtiçi ve yurtdışında 90 restorana ulaşmak.


2009 yılında İstanbul Şaşkınbakkal’da açtığı ilk şube ile gurme burger alanına giriş yapan Burger House’un şu anda 23 şubesi var. Girişimci Özüm Sönmezalp ve Kemal Gürer’in Günaydın’ın patronu Cüneyt Asan’ı da yanlarına alarak yarattıklan marka, farklı bir ortaklık yapısıyla büyümesini sürdürüyor. Mayıs 2013’te HD İskender, HD Döner, Tadım Pizza, Dede Köfte ve Pidem markalarını bünyesinde bulunduran ve 100’ün üzerinde restorana sahip olan HD Group ile’ortaklığa giden şirket, İstanbul’da kendi şubelerini açmayı, Anadolu’da ise franchise sistemiyle büyümeyi hedefliyor.

Burger House

90 ŞUBEYE ULAŞACAK

Bu yıl kendilerine ait üç şube açmayı ve dört franchise vermeyi planladıklarım belirten Burger House ortağı Özüm Sönmezalp, beş yıl içinde ise Türkiye ve yurtdışı şubeleriyle birlikte 90 restorana ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Yurtdışına gelecek yıl açılmaya başlamayı ve 10-15 şube açmayı planladıklarını dile getiren Sönmezalp, şunları anlatıyor:

“İstanbul dışında Ankara, Bursa ve Antalya’da restoranlarımız var. İzmir, Adana, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir ise odaklandığımız iller. Yurtdışından ise oldukça yoğun master franchise talebi alıyoruz. Avrupa’da Ingiltere, Avusturya, Danimarka, Almanya ile görüşmelerimiz var. Ayrıca Dubai, Abu Dabi, Güney Afrika’dan da talep alıyoruz.” Yurtdışı için 2015’te adım atmayı planladıklarını ifade eden Sönmezalp, yurtdışı yatırımlarının Ortadoğu öncelikli olacağını söylüyor.

HEDEF 30 YAŞ ÜSTÜ

Faaliyetlerine bir şube ve 12 çalışan ile başlayan Burger House bugün 23 şube ve toplam 270 çalışana ulaşmış durumda. Franchise’larla birlikte geçen yılı 27 milyon TL ciro ile kapatan şirket 2014’te ise 35 milyon TL ciro hedefliyor. Diğer burgercılarm hedef kitlesinin çocuklar olduğunu, Burger House’un ise 30 yaş üstü gruba hitap ettiğini belirten şirket ortağı Kemal Gürer ise, “A ve B grubuna hitap ediyoruz. Önceleri ‘14 liraya burger mi olur?’ diyordu müşterilerimiz. Ama zamanla buna değdiğini gördüler. Çünkü ürünlerimiz gerçekten yüzde 100 dana etinden ve tüm ürünlerimiz el yapımı” diye konuşuyor.Burger House’un tüm ürünleri Maltepe’deki bin 600 metrekarelik tesisinde üretiliyor. Ekmekleri günlük üretilirken, Marmara Bölgesi’ndeki tedarikçisinden aldığı etler de burada parçalanıp önce kıyma haline, sonra da elle köfteye dönüştürülüyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Şehir merkezindeki İşlek caddeler ve AVM’ler.

İlk sermaye: Franchise bedeli 100 bin TL + KDV.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında duracak girişimciler.

Başvuru için: 0216 489 39 05Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu