Girişimcilik Haberleri

Brasserie Polonez ‘et evi’ açacak

Brasserie Polonez ‘et evi’ açacak

Tahincioğlu Holding ve Polonez markası üreticisi Trakya Et ve Süt Ürünleri’nin ortaklığında kurulan Brasserie Polonez, bu yıl iki yeni şube daha açmayı planlıyor. Şirket, 4et evi’ konseptiyle de kasap ve restoranı birleştirerek yeni bir marka yaratacak.

yusuf ozcan kural

Son yılların en popüler alanlarından biri olan restoran girişimciliği farklı konseptlerle girişimcilerin gözdesi haline gelmiş durumda. Bu sayfalarda sık sık yer verdiğimiz bir girişimcilik sahası olan restoran işletmeciliği, her geçen gün başka bir yatırım haberiyle gündeme geliyor. İstanbul’un Bağdat Caddesi’nin popüler mekanlarından Brasserie Polonez, ilk şubesini 2009 yılında Palladium AVM’de açmıştı. Yüzde 50’sine Tahincioğlu Holding’in ve yüzde 50’sine de Polonez markası üreticisi Trakya Et ve Süt Ürünleri’nin ortak olduğu şirket yeni şubeler açmayı hedefliyor.


Brasserie Polonez Ortağı ve İşletme Müdürü Yusuf Özcan Gürdal, bu yıl iki yeni şube daha açmayı planladıklarını söylüyor. İstanbul’un Anadolu yakasındaki AVM’lerde iki yeni şube daha açacaklarını ifade eden Gürdal, “Bunun yanı sıra ‘et evi’ konseptiyle yeni bir marka yaratmayı da hedefliyoruz” diyor.

6 MİLYON TL YATIRIM

Kasap ve restoran konseptini birleştireceklerini ve uygun fiyatla taze et satışı yapacaklarını belirten Gürdal, konseptin içerisine döner ve soğuk sandviç çeşitlerini eklemeyi de planladıklarını kaydediyor. Brasserie konseptiyle 180’e yakın ürün çeşidi sunduklarını belirten Gürdal, ‘et evi’nde ise yaklaşık 35 çeşit ürün sunacaklarını vurguluyor. Yeni restoranlar için toplam 6 milyon TL yatırım planlarının bulunduğunu söyleyen Gürdal, “Kesin olmamakla birlikte menüye 1-2 adet beyaz et çeşiti de ekleyebiliriz” diye konuşuyor.Brasserie’lerde aylık 50 bin kişi ağırlayan Polonez, cirosunun yüzde 60’ını kırmızı et ürünlerinden elde ediyor. 2013 yılında 17 milyon TL ciro elde eden Brasserie Polonez, 2014 yılında ise cirosunu 20 milyon TL’ye yükseltmeyi hedefliyor.

Yeni yatırımlarla birlikte istihdamda da artış olacağını söyleyen Yusuf Özcan Gürdal, şu bilgileri veriyor: “Brasserie Polonez olarak 137 kişiye istihdam sağlıyoruz. 2014 sonunda yeni şubelerle birlikte bu sayı 230’a çıkacak. Yeni konseptimizle 400 kişi kapasiteli bir restoran açmayı planlıyoruz. Şu an için yer arayışı içerisindeyiz. Ancak eylül ayı gibi netleştirmiş olacağız. Edirne’den ciğer, Antakya’dan kağıt kebabı, Ege’den çöp şiş gibi geleneksel lezzetleri sunmayı düşünüyoruz.”

Girişimciye destek geliyor

Girişimcilik ekosisteminin iki önemli kurumu olan ODTÜ Teknokent Yönetim ve Rhea Portföy, girişimcilere destek sağlayacak önemli bir işbirliğine imza attı. Taraflar arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre, çekirdek ve başlangıç aşamasında olup kaynak ihtiyacı bulunan girişim şirketlerine ve projelere finansal destek sağlamak üzere Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) kurulacak. Birden fazla GSYF’nin kurulmasına imkan veren protokole göre, kurulacak fonun 80 – 100 milyon liralık bir büyüklüğe sahip olması öngörülüyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu