Pazarlama Reklam

BP de otogaz reklamı yaptı

bpTürkiye’de her 10 araçtan 4’ü LPG’li. Güney Kore’den sonra dünyadaki en büyük ikinci otogaz pazarı Türkiye. Özellikle havaların ısınmasıyla yoğun reklam yapmaya başlayan otogaz markalarına yeni bir marka daha eklendi; BP.

Halen Türkiye genelinde 400’e yakın istasyonunda otogaz hizmeti veren BP’nin yeni reklam kampanyasının ilk filmi otogaz tanıtımı üzerine. Dahası bu alanda BRC Otogaz ile bir de işbirliğine imza atılmış durumda.


Bu yılki reklam kampanyalarının odağında pompacılar ile Mustafa Sandal’ın olduğunu söyleyen BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu, “Müşteri odaklılıkta pompacıların rolünün çok büyük olduğunu düşünerek onları bu yıl iletişimde de daha ön plana çıkardık” diye konuşuyor. Yeni kampanyanın ilk çalışması yaklaşık bir haftada 1,5 milyon kez izlenen viral video oldu. Bu yıl televizyonun yanı sıra dijitali daha fazla kullanma niyetlerinden bahseden Güloğlu, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Geçen yılki kampanyamızın iş sonuçlarına çok olumlu etkileri oldu. Marka imaj kriterlerindeki artışların yanı sıra satışlarımızda da önemli artış gerçekleşti. 2013 yılında son 10 yılın en büyük büyümesini gerçekleştirdik. Bunun yanında bayi memnuniyetinde de önemli bir artış oldu. 2014’te kârlı büyüme hedefimiz var. Müşteri odaklılık stratejisi çerçevesinde faaliyetlerimizi yürütürken, iyi hizmetin kilit rolü olan pompacıları iletişim kampanyasında öne çıkartacağız. Diğer yandan marka işbirliklerimiz de sürecek.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu