Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Boston Çay Partisi’ni Beklemeyin

Boston Çay Partisi’ni BeklemeyinBir çalışan geçimsiz bir iş arkadaşıyla ilgili yardımınızı istediğinde konuyu derhal araştırıp bir çözüm üretin. Ofis içi anlaşmazlıklarla ilgilenmeyen bir yönetici, sorunlu bir çalışandan daha kötüdür. Böyle bir yönetici, zorbalık yapanlara veya işi baltalayanlara müdahale etmez, insan davranışlarının ve sorunların kendi kendilerine düzeleceklerine inanır.

isyerindeki isyancilar
Bu yaklaşımı seçtiğinizde sorunu daha da büyütür, daha da kötüsü astlarınıza karşı güvenilirliğinizi kaybedersiniz. Eğer konuya dahil olan bir ekipse, işleri kendileri halletmeye kalkabilirler, tıpkı iki yüz yıldan daha uzun süre önce, Kral George’un temsil edilmeden vergilendirilme sorununu çözmeyi reddetmesi yüzünden Boston Çay Partisi eylemini tertipleyen koloniciler gibi. Tepkisiz bir patron olarak ün yaparsanız, iş yerindeki isyancılar işbirliği yapmayı da, size yönetim kurulunda bir yer sağlayacak olan terfiyi kazandıracak fazladan çabayı ortaya koymayı da reddederler. En kötü ihtimalde de çileden çıkan çalışanlarınız çareyi sizin patronunuza gitmekte bulurlar. Eğer bu gerçekleşirse, tıpkı kolonileri teslim etmek zorunda kalan Kral George’un da başına geldiği gibi, gücünüzü sonsuza dek kaybedersiniz.

Hiçbir şirket yönetemeyen yöneticiye ihtiyaç duymaz. Bu yaklaşım morale ve verimliliğe zarar verir. Demek ki, şikayetler gelmeye başladığında kendinize bir fincan çay hazırlamalı ve kendi hücum hamlenizi planlamaya başlamalısınız.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

BES’te kariyer fırsatı var

Bireysel emeklilik hızla büyüyen ve daha da büyümeye aday bir sektör. Gençlere kariyer basamaklarını hızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir