Şirket Haberleri

Bodrum’un en büyük golf tesisini kuruyor

Opet’in hissedarı Oztürk Ailesi, iki yılda 300 milyon dolar yatırdığı turizmdeki iddiasını artırıyor. Belek’te bir otel kuran ve iki tesisi de satm alan Oztürk Şirketler Grubu, Bodrum’da da bin 450 dönümlük arazi üzerine villa ve golf tesisi kuruyor. Şirket, 50 milyon Euro’luk yatırımla Bodrum’un en büyük golf tesisüıi hayata geçirecek.

golf tesisi

Opet’in kurucusu Oztürk Ailesi, turizmde de emin adımlarla ilerliyor. Ailenin sahibi olduğu Oztürk Şirketler Grubu, turizmde iki yıl önce faaliyete geçirdiği Regnum Caıya ile birlikte Belek’te iki tesisi de satın alarak bünyesine ekledi. Regnum markası ile turizm alanında markalaşma hedefi koyan Oztürk Şirketler Grubu’nun sektördeki yatırımları, iki yılda 300 milyon doları buldu.

“REGNUM’LA BÜYÜYECEĞİZ”

Grubun turizm alanındaki faaliyetlerinden Oztürk Ailesi’nin ikinci kuşak temsilcilerinden Ali Şafak Oztürk sorumlu. Kendisi ile yeni projelerini ve turizm sektörünün gündem maddelerini değerlendiren bir görüşme yaptık. Turizmde Regnum markası ile büyüyeceklerini belirten Ali Şafak Oztürk, “Turizmin önemli yatırımcılarından olacağız. Grup olarak stratejimiz, bulunduğumuz sektörlerde en iyisini yapmak. Turizmde de çıtayı yüksek kalite olarak koyduk” diyor.

Oztürk Şirketler Grubu, önemli yatırımcılarından olduğu Belek’in ardından Bodrum’da da iddialı yatırımlara soyundu. Regnum Bargylia ve Regnum Escana’dan sonra yeni proje bin 450 dönüm arazi üzerine kurulacak bir golf yatırımı. Bodrum Kum-köy’de inşa edilecek 18 delikli golf sahası ile birlikte 120 dönüme 140 villa kurulacak. Bodrum Golf Kulü-bü’nün de sahibi olan Oztürk Şirketler Grubu’nun yeni yatırımı 50 milyon Euro’ya mal olacak. Projenin Bodrum’un en büyük golf yatırımı olduğu belirtiliyor.

NELER YAPILDI?

Belek’te faaliyet yürüten Carya Golf Club’a 1 milyon Eu-ro’luk yatırım yapılarak gece aydınlatması devreye sokuldu. Bu yatırım ile Avrupa’nın gece aydınlatmalı ilk golf sahalarından birinin Türkiye’ye kazandırıldığını belirtelim. Gece aydınlatması, yaz aylarında gündüz sıcaklığında oynanması zorlaşan golf sporunun geceye kaydırılmasına olanak tanıyor. Regnum Car-ya’da aynı zamanda FIFA standartlarında üç futbol sahası da bulunuyor. Tesis, dünyanın önemli futbol kulüplerine hizmet veriyor.Oztürk Şirketler Grubu’nun Regnum Carya’daki oda sayısı 538. Bünyeye katılan Sentino Zeynep Resort’ta-ki oda sayısı da renovasyon-dan sonra 555’e çıkarılacak. Zeynep Resort’taki renovas-yon yatınmının 7 milyon TL’ye ulaşması bekleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu