Şirket Haberleri

Beko’nun Barçalı yeni yol haritası

Barcelona ile sponsorluk anlaşması imzalayan Arçelik’in lokomotif markası Beko, önüne iddialı bir yol haritası koydu. Alanında en çok büyüyen marka olan Beko, Barcelona ile sosyal projelere de imza atacak. Afrika, çocuk ve kadın temalarına ilişkin projeler geliştirecek. Hedef dört yıl sonra tüm önemli pazarlarda ilk üç arasmda yer almak.


Bünyesindeki 10 marka ile global şirket olma yolunda hızla ilerleyen Ar-çelik’in Barcelona Spor Kulübü ile imzaladığı sponsorluk anlaşması, dünya pazarlarındaki yolculuğu için dönüm noktası olacak. Dört yıl boyunca dünyanın en ünlü kulübünün formasının sol koluna konulacak Beko yazısı karşılığında 40 milyon Euro ödeyeceği dile getiriren Arçelik, sürpriz sponsorluk anlaşması ile önüne iddialı hedefler koydu. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, “Dünyanın en hızlı büyüyen markalarından Beko ile en çok sevilen futbol kulübünün bir araya gelmesi, her iki tarafa da kazandıracaktır” dedi.

barcali beko

HEDEF ÜLKELER

Arçelik, tüm dünyada tekrar maçlarıyla birlikte yaklaşık 1 milyarlık bir izleyici kitlesine ulaşan Barcelona ile yaptığı anlaşmayla neyi hedefliyor? Hemen söyleyelim, dünyanın yaklaşık 130 ülkesinde faaliyetleri olan şirketin en önemli hedefi, etkin çalışma yürüttüğü ülkelerde ilk üç içinde yer almak. Şirket yönetimi, Barcelo-na’dan aldıkları sinerjiyle beş yılda bu hedefe ulaşacaklannı dile getiriyor.Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, sponsorluk anlaşmasıyla mevcut pazarlardaki etkinliklerini artırmanın yan sıra özellikle Afrika ve Güneydoğu Asya’yı önceliklendirdiklerini belirtti. Bu bölgelerde aktif büyüme adımları atılacak. Özellikle Singapur, Malezya ve Tayland’ta atak stratejiler izlenecek.

Dünya kulüpleri içinde sosyal sorumluluk anlayışı ve projeleriyle öne çıkan Barcelona ile bu alanda yeni projeler de devreye alınacak. Özellikle Afrika’ya odaklanılacak, kadın ve çocuk üzerine sosyal projeler geliştirilecek. Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, THY’nin sponsorluktan ayrılmasına üzüldüklerini belirterek, “Beko ile ortak değerlerde buluştuk. Yeni sponsorluk çalışmaları yapabileceğimiz gibi sosyal işlerde de beraber olacağız” dedi.

Levent Çakıroğlu da yeni dönemdeki hedefleri arasında Beko’nun alanında tüm dünyada en çok tercih edilen marka olmasını arzu ettiklerini belirterek, “Beş yıllık bir süreçte yeni Beko tarihi yaratacağız” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu