Şirket Haberleri

Balibey Döner

Malkoçoğlu şimdi de döner ile yatırımcıları ‘fethediyor’

Gıda sektörüne adım atma hikayenizden bahseder misiniz?

balibey1910 yılında büyük dedem Abdülka-dir Özçivit ile başladık kebapçılık serüvenimize… Büyük dedem Antep’in kale altı kasap çarşısında meşhur ciğer kebabını yapardı. Dedem Şükrü Özçivit ise babasından öğrendiği kebapçılığı, kebap çeşitlerini 1950 yılında İstanbul’a taşıdı. Bir süre Bakırcılar Çarşısı’nda kebapçılığa devam ettikten sonra 1962 yılında Kadıköy’de ilk dükkanını açtı. Daha sonra Bursa’dan 1972 yılında öğrendiği İskender kebabını da lezzetleri arasına katarak, kebapçılığı 1982 yılına kadar sürdürüp, babam Bülent Özçivit’e devretti. Meşhur künefesi, döneri ve iskenderi ile kuşaktan kuşağa taşıdığımız bu eşsiz lezzetleri, yeni konseptimiz Balibey Döner markası altında devam ettirmekteyiz.

Marka yaratma aşamasında “Balibey” fikri nasıl oluştu?

Kahraman, güçlü, sağlam, güve-V- nilir, hedefleri çok yukarıda olan bir marka yaratmak istedik. Başka bir isimle zaten Kadıköy’de yıllardır dükkanımız vardı. 4 kuşaktır bu işi yaptığımız ve Malkoçoğlu Balibey’de tarihi bir karakter olduğu için iki tarih arasında hoş bir bağ kurduk ve hedefimiz markalaşmak olduğundan Balibey adını koymayı tercih ettik. Dedelerimize olan vefa borcunu da ödemiş olduk.

Yurt dışında şubeieşme planlarınız var mı?

Bir markanın bilinirliğini kağlamak en zor aşamalardan biri. Balibey Döner’in en büyük artılarından biri, bilinen bir marka oluşu. Bu, bir çok konuda artılar getiriyor.

Balibey karakteri diziden ötürü 55 ülkede tanındığı için çoğu markadan bir adım öndeyiz. Ortadoğu’dan ciddi talepler alıyoruz ve şu anda altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Osmanlı ezgilerini ve dededen gelen lezzeti yurtdışına çıkarmayı planlamak ayrıca bizi mutlu ediyor..

Balibey Döner, sektöre ne tür yenilikler getirecek?

Bir tarafı ile yenilikçi, bir tarafı ile geleneksel bir marka Balibey Döner… Dizi karakterini yiyecek sektörüne taşıyarak zaten önemli bir ilki gerçekleştirdik. Bizi diğer markalardan ayıran en büyük özellik tabiki bu. Bu sebepten ötürü, 7’den 77’ye herkese hitap eden bir markaya sahibiz.

Balibey markasını 5 yıl sonra nerede göreceğiz?

Kısa zamanda kazandığımız ivme 5 sene sonrasının göstergesidir. Hedefler çok büyük ve doğru sistemle kısa sürede emin adımlarla yürüyeceğiz. Öncelikli hedefimiz İstanbul!.. Devamında Türkiye’deki diğer iller ve yurtdışı planlarımız var.

Biraz franchise sistemine bakış açınızdan bahseder misiniz?

Bu markayı kurarken asıl hedefimiz bayilik sistemi ile büyümekti. Franchise işini çok mantıklı buluyorum. Yaptığınız lezzeti doğru sistem ile her yere ulaştırıyorsunuz. Yeni bir kuruluş olduğumuz için franchise işine yeni yeni başladık. Gelen teklifleri değerlendirmeye alıyoruz. Kısa sürede değerlendirip sîzlere açıklamasını yapfirfa^ftmuyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu