Bayilik Veren Firmalar

Baklavacı Faruk Güllüoğlu Franchising Vererek Şubeler Açacak

Faruk Güllüoğlu, büyüme olarak yeni bölgelere odaklandı. Antalya ve çevresine 10 mağaza açmayı planladıklarını söyleyen Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, 2015’in ikinci yarısından itibaren de İç Anadolu ve Ege’ye franchising vererek şubeler açacaklarını belirtiyor.


Baklavacı Faruk Güllüoğlu, son bir ayda dört mağaza birden açtı. Gebze’de yer alan ikinci mağazanın açılışından sonra İstanbul Mercan, Yakuplu ve Beykent mağazalarını da hizmete alan Faruk Güllüoğlu, kısa sürede 40’ı franehise olmak üzere 48 mağazaya ulaşmış oldu. Baklavayı Güllüoğlu ailesinin adıyla özdeşleştiren Faruk Güllüoğlu, 1993 yılından itibaren kendi markasıyla yoluna devam etme karan almıştı.

faruk gulluoglu

1993 yılında Azerbaycan-Bakü’de ilk imalat ve satış yeriyle birlikte Faruk Güllüoğlu markası altında faaliyet göstermeye başladı ve ardından Türkiye’de büyüme karan aldı. 1994 yılında İstanbul’da ilk tesisini Bakırköy’de açtı. 2012 yılında 650 kişiye istihdam sağlarken şu anda bin kişiye istihdam sağlar hale geldi. 2014 yılında 2 bin ton yani 2 milyon kilogram baklava üretmeyi hedeflediklerini söyleyen Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, “Bu bizim için geçen sene kırmış olduğumuz 1 milyon 200 bin tonu aşkın baklava üretim ve satışa ait kendi rekorumuzu daha da geliştireceğiz anlamına geliyor. 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 55’ük büyümeyle toplam 70 milyon TL’yi aşkın ciro gerçekleştirdik, bu yıl ki satış hedefimizde 100 milyon TL’yi aşacağımıza inanıyoruz” diyor.

ANTALYA’DA 10 MAĞAZA

2012 yılı sonunda başlaklan franc-hising hamlesine yıl hız veren Faruk Güllüoğlu, büyümede merkez üssü olarak İstanbul’u seçmiş durumda. Güllü, bunun nedenini şöyle açıklıyor:

“Şerbetli tatlılar günlük olarak üretilen ve hassas sevk edilmesi gereken ürünler. Bu nedenle tek merkezden günlük sevkiyatla ulaşabileceğimiz yerler bizim için özellikle franehise konusunda fiziki sınırlan oluşturuyor. Bu yüzden ilk önceliğimiz İstanbul’da büyümek ve 2014 yılının 2’nci yarısı itibari ile İstanbul çevre illerinde bu büyümeyi devam ettirmek.”

Markanın ayrıca Antalya’ da bir ara üretim tesisi ve bir pilot şubesi mevcut. Akdeniz bölgesinde 2015 yılı sonuna kadar üç tanesi merkez Antalya’da yer almak üzere taze ürünler götürebilecek bir çemberde toplam 10 mağazayla hizmet vemıe-yi hedeflediklerini belirten Güllü, çok yakında Antalya’da mağaza sayısını 3’e yükselteceklerini sözlerine ekliyor.

İKİ AYRI KONSEPT

Antalya yapılanmasının ardından İç Anadolu ve Ege bölgelerine de 2015’in ikinci yarısı itibariyle franchising kanalı ile gitmek için adımlar atacaklarını vurgulayan Güllü, bu bölgelerden ciddi franehise başvurusu aldıklarını kaydediyor.Avrupa ve Ortadoğu’ya master franchise vereceklerini söyleyen Güllü, sözlerine şöyle devam ediyor:

“50 m2 ila bin m2 arası değişen mağaza konseptlerimiz bulunuyor. Her ne kadar bu fark yatırım maliyetlerimizi ciddi yönde etkilese de franehise yatırımının minimum 400 bin TL’den başladığını ifade edebiliriz. Bu anahtar teslim dediğimiz modelin yatırım maliyetidir. Franehise adaylarımıza alternatif bir yatırım olanağı da sunuyoruz. İki ayn markamız var, Faruk Güllüoğlu Geleneksel ve tamamen kafe-restoran konsepti üzerinde yoğunlaşmış olan Faruk Güllüoğlu İstanbul.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: 50 rri2 ila bin m2 arası değişen mağaza konseptleri bulunuyor.

İlk sermaye: Anahtar teslim yatırım bedeli minimum 400 bin TL’den başlıyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Markayı sahiplenecek girişimcilere öncelik tanınıyor.

Başvuru için: franchise@gulluoglu.com.trBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu