Anasayfa / İş Fikirleri / Az Sermaye İle Yapılabilecek Kolay İş Fikirleri

Az Sermaye İle Yapılabilecek Kolay İş FikirleriHerkes için 10 kolay girişim

Birbirinden ilginç kolay iş fikirleri ve girişim önerileri… Gereken sermaye az. Sabırlı olunur, dikkatli adımlar atılırsa, işleri büyütmemek için hiçbir neden yok. Henüz hiçbiri yapılmadı. Az sermayeyle ufak bir risk alın, ilkleri siz yaratın!.

kolay is fikirleri

AŞAĞIDA sunduğumuz güncellenmiş öneriler girişimcilerimize yeni fırsat kapılarını aralamakla kalmayacak, çağrışım yoluyla size esin kaynağı da olacaktır. Önerilen işlere bakarak daha değişik benzer girişimleri planlayabilirsiniz. Büyük sermaye gerektirmeyen bu girişimlerin önemli özelliği, kendi sahası içinde ilkleri temsil etmesi! Ülkemizin coğrafyasına, kültürüne ve geleneksel iş tutuş biçimine uydurulan bu önerileri bir yere not ettiğiniz takdirde bu basit işleri ilk yapan siz olabilirsiniz.

Kaldırım Üstü Büfeler Revaçta

İngilizcede çeşidi yüzlerle ifade edilen soslara kısaca ‘dip’ deniyor. Tam açılımı ise ‘dip sauce’ Kelimenin niteliğinden anlaşılacağı üzere bu soslar ‘katık malzemesi’ daldırılarak yeniyor ve oldukça lezzetli bir fast-food alışkanlığı. ‘Dip’ İngilizcede ‘daldırmak’ anlamına geliyor. Soslar patates cipsi gibi eşlik ürünleriyle birlikte ayaküstü yeniyor. Uygulamanın şimdilik Türkiye’de bir benzeri yok. Sistem oldukça basit… Bildiğimiz ‘parmak patates'(Amerika’da ‘french fries’ deniyor) bu pratik fast-food beslenme türünün ‘katık’ maddesi. Ayrıca klasik ‘cips’ şeklinde ya da yuvarlak formda olan patates biçimleri de var.

Kaldırım Üstü Büfeler

Dipler rengârenk çeşitli salçalardan oluşuyor. ‘Avokadolu’, ‘karidesli’, ‘keskin acılı’, ‘parmesan peynirli’, hatta ‘siyah havyarlı’ olmak üzere birçok çeşidi var. Kimi girişimciler ‘çikolata’ ve ‘karamel sos’ başta olmak üzere tatlı dip çeşitlerini de ihmal etmiyor. Tezgâh üstünde dip sayısı genellikle 20 adedi buluyor.

Sistemin çalışması basit: Aynen ‘burger’ işletmelerinde olduğu gibi kızarmış patatesler karton külahlara konuyor ve yine kartondan üretilmiş kâselere doldurulan diplerle servis ediliyor. Parmak patateslerin boyları bilinenden daha büyük. Daldırma işlemini kolaylaştırmak için diğer cips türleri kaşık gibi bombeli yapılmış.

Bu tatları deneyenler ‘dip’ten daha lezzetli bir gıda olamayacağı iddiasında. Tabii yanında mutlaka soğuk bir içecek olmak şartıyla! Fiyatları ise fast-food dünyasına göre hayli rekabetçi düzeyde. İşyerlerinin hem mobil hem de sabit olması mümkün. Kısacası bizim damağımıza uygun, düşük yatırımlı, bol kazançlı bir iş.
Ayaküstü Peynir Lezzeti

‘Dip büfeleri’ dışarıda yayılırken bunun kendi kültürümüze adapte edilmiş şeklini de düşünmemiz lazım. Bir bakıma dip kültürünün oldukça otantik ve bize özgü şekli! Bu kez sahnede patates yerine bildiğimiz çıtır simit var.

Dip büfeleri

Bu projede ‘dip’in yerini sürülebilir kıvamda çeşitli peynir lezzetleri alıyor. ‘Labne’, ‘beyaz’ ya da ‘krem peynirler’… Tercih ve tasarım yaratıcılığınıza kalmış. Bu iş için en az 10 çeşit sürülebilir peynir sergilemek olası. Hepsi sağlıklı porsiyonluk fabrikasyon ambalajlarda… Kaşar peynirinin buluşsa! krem formunu bu amaçla başköşeye oturtmak mümkün.

Sunulan menü sadece ‘çıtır simit’, ‘porsiyonluk peynir kasesi’ ve ‘sıcak bir çaydan’ ibaret. Bu nefis menüyü hemen her yere taşıyabilirsiniz. Hatta sokak simitçileri için böylesi yeni proje değişik bir atılım olabilir. Müşteriler geniş bir yelpazeyi içeriyor. Risk yok, müşteri ise pek çok!..

Acısı Ayarlı Aile Boyu Ketcap

Raflarda görülen ketçapların gramajları genellikle birbirinin aynısı. ‘Aile boyu’ şeklinde büyük bir ambalajda sunulan ve neredeyse tükenmeyen bir ketçap formu düşünün, üstelik üretimi de oldukça kolay.

Gıda kodeksine göre uygun koruyucularla takviye edilmiş bu ketçap, özellikle büfeler, restoranlar, fastfood zincirleri ve pizzacılar için ideal. Tüm mesele ambalaj biçiminin tasarımında… Üstelik bir başka özelliği daha var; ürünün acılığını siz ayarlıyorsunuz!

Aile Boyu Ketcap

Ambalajın içindeki özel hazne ufak bir ayar düğmesiyle akış yönüne istenen dozda biber özütü karıştırıyor. ‘Duyusal acılık indeksi’ne göre en acı ketçapı dahi ufak bir dokunuşla ‘imal etmek’ mümkün, ilk uygulama Meksika’da yapılmış ve sonuçlar oldukça etkileyici. Saf biber özütü ve klasik ketçap yan yana…

Özel aparat geliştirmek ise size kalmış. Çünkü mevcut örnek şimdilik patent koruması altında. Ancak üreticisi ketçap formülünü açıklamaktan çekinmiyor:

İşte biberi ayarlı üniversal ketçap formülü aynen şöyle: Yarım litre corn syrup (mısır şurubu), üzüm sirkesi, 2.5 litre yumuşak su, 150 gram şeker, 25 gram tuz, 200 gr. soğan tozu, 100 gr. sarımsak tozu, 20 kiloya tamamlamak üzere 28 ila 30 brix taze domates salçası. Ayrıca 100 gr.lık özel hazne için tercihan ‘habanera’ biberi. (Urfa’da yetişen ‘cayenne’ türü bir biber tam bunun karşılığı olabilir).

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Yeni bir iş alanı: Tüketici Güvenliği Test Merkezleri

‘Toksikolog’ kimdir, ne iş yapar? Çoğu kimyasal ve yabancı madde bugün zehir etkisi yapıyor. Toplumsal …

Bir yorum

  1. Ziraat MÜH.Mehmet AYDOGUS

    Tüm türkiye genelinde katı ve sıvı solucan gübresi ile alakalı bayilikler verilecektir.İsterseniz en son sistemde katı solucan gübresi üretin isterseniz sıvı solucan gübresi satısı ile hem kazanc saglayın organıgın gucune destek verin .Proje konusunda bilgi için tel 0554 904 17 32 ……………… Solucan gübresi yeni trend gübre ile sizde kazanan tarafta yer alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir