Kariyer ve İş İlanları

Avon’un önemli ismi Türkiye sorumluluğunu da üstlendi

angelo cretuTürkiye pazarına 21 yıl önce adım atan kozmetik devi Avon, geçtiğimiz hafta içerisinde önemli bir atama gerçekleştirdi. Avon Romanya ve Avon Rusya Genel Müdürlüğü ile Avon Doğu Avrupa Grup Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen grubun çok deneyimli bir ismi Angela Cretu, Avon Türkiye Genel Müdürü oldu.

Aynı zamanda şirketin Doğu Avrupa Grup Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürecek olan Cretu, 1997’de Bükreş Ekonomi, Ekonomik Sibernetik, İstatistik ve Enformatik Akademisi’nden sonra London Business School’u bitirdi.


Avon kariyerine 1998 yılında Avon Romanya’da satış müdürü olarak başlayan Cretu, üç yıl üstlendiği bu pozisyonda pek çok ödülün sahibi oldu. Ardından 2002 yılında Sırbistan ve Karadağ’da önce bölge satış müdürü ardından da ülke müdürü olarak görev yaptı. Burada liderliğini yaptığı ekip, Avon bünyesinde ‘Pazara En İyi Giriş Yapan’ ekip seçildi. 2007’de Güneydoğu Avrupa ve Romanya Başkan Yardımcılığı görevine atanan Angela Cretu, Romanya ile birlikte 10 ülkenin yönetimini üstlendi.

Farklı pazarlardaki deneyimini global iş modeline uygulaması amacıyla 2009 yılında New York’a, Avon Merkez Ofisi’ne önemli iş süreçlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak atandı. Görevi süresince Avon’un küresel bazda internet altyapısının kurulması, online kanalları kullanan satış temsilcilerinin oranının yüzde 80’e dek çıkarılması ve teknolojik inovasyonun Avon’un tüm iş felsefesine yansıtılması gibi dev adımlara imza attı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu