Şirket Haberleri

Astoria’nın iki katı yabancılara ofis oluyor

vedat asciKapılarını 2008 yılında açan Astaş Gayrimenkul’ün yatırımı Astoria AVM’nin kapatılıp ofise dönüştürüleceği uzun zamandır konuşuluyordu. Astaş Gayrimenkul; Cevahir, Profılo, Tramp gibi çok yakınında bulunan AVM’lerle rekabet etmekte zorlanan Astoria’yı kapatmak yerine yenileme kararı aldı. Aldığımız bilgilere göre yaklaşık 110 civarında mağazaya ev sahipliği yapan Astoria’nın üç katı AVM olarak kalacak. Kalan iki kat ise ofis olarak kiraya verildi.

Beşinci yılını dolduran Astoria’yı restore ettiklerini söyleyen Astaş Gayrimenkul’ün patronu Vedat Aşçı, “AVM’nin konseptini değiştiriyoruz. Asansöründen yürüyen merdivenlerine kadar tamamını güncel malzeme, teknoloji ve tasarımlarla yeniliyoruz” diyor.


AVM’nin yenileme çalışmaları için 6 milyon dolarlık bir yatırım yapılıyor. AVM’nin yiyecek içecek katı tamamen yenilenerek sokak havasında bir tasarım yapılacak. Ofise çevrilen iki kat yabancı şirketlere kiraya verildi. 5-6 bin kişinin çalışacağı ofis katının AVM’ye dinamizm katması bekleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu