Girişimcilik Haberleri

Armut’a ikinci yatırım geldi

2011 yıkıda kurulan armut.com ikinci yatırımım aldı. Şirket, Avrupa kökenli Addventure ile aym zamanda ilk yatırımcısı da olan Hummingbird’ten 3,2 milyon dolarlık yatırım aldı, armut.com, önümüzdeki yıl yurtdışma açılmayı hedefliyor.


Hizmet ihtiyacı olanlarla alanında uzman çalışanları ve kuruluşları internet üzerinden buluşturan, aylık 1,3 milyondan fazla ziyaretçiye ve 7 milyondan fazla sayfa gösterimine ulaşan armut.com, ikinci yatınmını aldı. 2011 yılında kurulan armut.com, Avrupa kökenli yatınm fonu Addventure (yüzde 75) ile aynı zamanda ilk yatırımcısı da olan Hummingbird’ten (yüzde 25) toplamda 3,2 milyon dolarlık önemli bir yatırım daha aldı. Bu yatırımla beraber şirketin aldığı toplam yatı-nm 4,2 milyon dolara ulaştı. Alınan yatırım son dönemde Türkiye’de bir internet girişimine yapılan en büyük yatırımlardan biri.

armut

Armut’un çıkış amacı hizmet ihtiyacı olan kişileri hizmet verenlerle kolayca buluşturmak. Sloganı da ‘hizmet piş, ağzıma düş’. Bir boyacıya ya da çocuğunuzun doğum gününde fotoğraf çekecek bir fotoğrafçıya ulaşmak için tanıdıklara sormak, san sayfalara bakmak, internetten araştırmak ile geçen zahmetli süreci ortadan kaldırmaya yönelik olan bu girişim, 2015 yılı boyunca 400 binin üzerinde hizmet talebi aldı.

YURTDIŞINA AÇILACAK

Yeni yatırımlar büyümesini hızlandırmayı planlayan armut.com, önümüzdeki yıl yurtdışma açılmayı da hedefliyor. Armut.com kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim, aldıkları bu yatırımla beraber ‘hizmet piş, ağzıma düş’ vizyonuna, yani, hizmet almayı çok daha kolay ve güvenilir hale getirme hedefine daha hızlı ilerlemek istediklerini belirtiyor. Diğer kurucu ortak Erol Değim de 30 kişilik uzman ekiplerini büyüterek, pazarlama, ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri alan-lanna yatınm yapacaklannı, akademik başarısı yüksek gençlerden oluşan dünya çapında bir ekip kurmayı hedeflediklerini söylüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu