Şirket Haberleri

Altınbaş, Emekli Subay Evleri ile yakından ilgileniyor

imam altinbasGayrimenkul, iş dünyasındaki çok sayıdaki büyük grubun iştahını kabartıyor. Kimi bu alan için fabrikasını taşıyor, kimisi arazi konusunu başka alternatiflerle çözerek gayrimenkul sahasına adım atıyor.

Bu alana son dönemde adım atanlardan biri de Türkiye’nin önde gelen gruplarından Altınbaş oldu. Altınbaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve holding şirketlerinin binalarını inşa eden Topaz Gayrimenkul şirketi, önümüzdeki dönemde yap-sat işine başlayacak.


Bu amaçla İstanbul’un merkezi lokasyonlarında arazi geliştirme çalışmaları yapan şirket, Esentepe’deki Emekli Subay Evleri ile ilgilenmeye başladı. Üç etaptan oluşan sitede bin 564 konut bulunuyor. Daha önce Ağaoğlu, Teknik Yapı ve Astaş İnşaat tarafından incelenen site, konumu ile markalı konut üreticilerinin gözde yerlerinden birini oluşturuyor.

Altınbaş Holding Yönetim Kumlu Başkam İmam Altınbaş, Topaz Gayrimenkul ile ticari gayrimenkul geliştirme kararı çerçevesinde kent merkezinde değerli lokasyonlar ile ilgilendiklerini söylüyor.

İstanbul’un merkezi lokasyonlarında karma projeler yapmak üzere yer arayışı çalışmalarına başladıklarını belirten Altınbaş, yaptıkları çalışmaları şöyle özetliyor: “Topaz Gayrimenkul daha önce kendi kullandığımız binaları inşa eden bir şirket olarak faaliyet gösteriyordu. Artık yap-sat işleri için de faaliyet gösterecek. İstanbul’un merkezi lokasyonlarında karma proje ya da bin daire ve üzeri konut projeleri geliştirebiliriz. Bunun için yer arayışlarına başladık. Büyüklüğümüze uygun her projeye açığız. Esentepe’deki site ile de henüz görüşme aşamasındayız, netleşen bir şey yok.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu