Pazartesi , Şubat 12 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Akıllı Kol Saatleri: Rufus Cuff ve Neptune Pine

Akıllı Kol Saatleri: Rufus Cuff ve Neptune PineRufus Cuff ve Neptune PinePebble veya Samsung Galaxy Gear gibi akıllı kol saatlerini daha önce tanıtmıştık. Bu tür akıllı kol saatleri akıllı cep telefonlarının bir uzantısı gibi çalışan, basit özellikli küçük ekranlı cihazlar olarak biliniyor. Bu ay tanıtacağımız akıllı saatler ise tam işletim sistemine sahip, cep telefonuna bağlanmadan da pek çok özelliği kullanılabilen cihazlar.
Tanıtacağımız ilk akıllı kol saati Rufus Cuff: Android’in en son sürümü olan KitKat işletim sistemini kullanan, 400×240 piksel çözünürlük ve 3 inç ekrana sahip dev bir akıllı kol saati. SİM kart girişi olmayan Rufus Cuff akıllı kol saatinizi İOS veya Android cihazlarla eşleyerek de kullanabiliyorsunuz. Neptune Pine ise SİM kart girişi olan bir akıllı kol saati.

VVİFi, Bluetooth, ön/arka kamera gibi pek çok özelliği ile kola takılabilen bir akıllı telefon olarak tanımlayabileceğimiz Neptune Pine, 2,4 inç Gorilla cam ekrana sahip.

Her iki telefon da ön sipariş aşamasında.

Mutlaka Okuyun:  Tweet Atmadan Önce Son Bir Kez Daha Düşünün
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Milli ve yerli robot cephede görev bekliyor

İTÜ Çekirdekteki girişimlerden birisi olan Next Horizons, tehlikeli keşif çalışmalarında kullanılacak Degu adlı bir robot …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir