Cuma , Şubat 22 2019
Anasayfa / Pazarlama Reklam / Akbank’ın Esnaf Kardeşliği Reklam Kampanyası

Akbank’ın Esnaf Kardeşliği Reklam KampanyasıKredinin ismi cezbediyor

TBWA İstanbul’un yılın başında çalışmaya başladığı Akbank için hazırladığı Zıt İkizler kampanyasının yeni filmi mecralarda yerini aldı. İlker Ayrık ve Kıvanç Tatlıtuğ’un bir arada yer aldığı reklam filminde bankanın esnafa yönelik yeni bir kredi paketi tanıtılıyor.

akbank esnaf kardesligi
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Nakit akışı düzenli olmayan esnafın kolay koşullarda ödeme yapabilmesini hedefleyen “Olduğunda Öde Kredisi” veresiye alışverişten yola çıkılarak anlatılıyor. Reklamda Zıt İkizler’in fırında çalışıyor olması akla Kuzey Güney dizisini getiriyor. Ancak bu filmi izlerken “Hedef kitle olan esnaflar bu diziyi ne kadar izliyordu?” ve “Tatlıtuğ’a hayranlıklarının boyutu ne?” aklıma gelen iki soru oldu. “Esnaftan öğrendik” fikri ise çok başarılı. Ama prodüksiyon konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Her ne kadar film boyunca kredinin özelliklerinden çok bahsedilmese de kredi paketi isminin cezbediciliğinin esnafı bu paketi araştırmaya iteceğini düşünüyorum.

  Uluslararası pazarlamada yeni bir süreç; ihtiyaçlar
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İnsan yaşamının her evresinde pazarlama var!

Pazarlama deyince aklınıza ne geliyor? Pazarlama sadece ‘pazar’ (market) sözcüğünden esinlenen bir disiplin mi? Hayır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir