Salı , Şubat 19 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Acısı Ayarlı Aile Boyu Ketcap

Acısı Ayarlı Aile Boyu KetcapRaflarda görülen ketçapların gramajları genellikle birbirinin aynısı. ‘Aile boyu’ şeklinde büyük bir ambalajda sunulan ve neredeyse tükenmeyen bir ketçap formu düşünün, üstelik üretimi de oldukça kolay.

Gıda kodeksine göre uygun koruyucularla takviye edilmiş bu ketçap, özellikle büfeler, restoranlar, fastfood zincirleri ve pizzacılar için ideal. Tüm mesele ambalaj biçiminin tasarımında… Üstelik bir başka özelliği daha var; ürünün acılığını siz ayarlıyorsunuz!

Aile Boyu Ketcap
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Ambalajın içindeki özel hazne ufak bir ayar düğmesiyle akış yönüne istenen dozda biber özütü karıştırıyor. ‘Duyusal acılık indeksi’ne göre en acı ketçapı dahi ufak bir dokunuşla ‘imal etmek’ mümkün, ilk uygulama Meksika’da yapılmış ve sonuçlar oldukça etkileyici. Saf biber özütü ve klasik ketçap yan yana…

Özel aparat geliştirmek ise size kalmış. Çünkü mevcut örnek şimdilik patent koruması altında. Ancak üreticisi ketçap formülünü açıklamaktan çekinmiyor:

İşte biberi ayarlı üniversal ketçap formülü aynen şöyle: Yarım litre corn syrup (mısır şurubu), üzüm sirkesi, 2.5 litre yumuşak su, 150 gram şeker, 25 gram tuz, 200 gr. soğan tozu, 100 gr. sarımsak tozu, 20 kiloya tamamlamak üzere 28 ila 30 brix taze domates salçası. Ayrıca 100 gr.lık özel hazne için tercihan ‘habanera’ biberi. (Urfa’da yetişen ‘cayenne’ türü bir biber tam bunun karşılığı olabilir). Daha fazla örnek için tıklayınız

 

  Organik Gıda Restoranı Açan Kazanacak
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Organik Gıda Restoranı Açan Kazanacak

YEŞİL restoranlar, çevreci mutfaklar ve ekolojik ürün üzerine uzmanlaşmış şefler… Organik gıda pazarı başta ABD …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir