Pazartesi , Şubat 12 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / 265 Satır Koda FPS Oyunu, 64 KB’a Klip Sığdırıyorlar

265 Satır Koda FPS Oyunu, 64 KB’a Klip SığdırıyorlarFPS OyunuProgramcıların kodlarını kısaltarak en iyi duruma getirmek adına ortaya koyduğu beceriler insanı ısrarla şaşırtmaya devam ediyor. Daha önce 219 karaktere Tron, 140 karaktere Tetris yerleştirdikleri gibi, şimdi de 265 satır koda FPS oyunu yerleştirmişler. İçinde duvarların yer aldığı dev bir alanda serbestçe dolaşabildiğiniz, ko- CSCSBESIHHI dun üzerine 20-30 satır daha eklense köşeden karşınıza canavar fırlayacakmış gibi duran, nefis bir oyun. Oyunun kodlarını incelemek ve oynamak için www.playfuljs.com/ a-first-person-engine-in-265-lines adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bu arada dar alana kod sığdırma konusunda son zamanlarda beni en çok etkileyen çalışmalardan biri Mercury adlı grubun The Timeless adlı demosu oldu. İnsan sadece 64 KB belleğe sığan bir kodun neler yapabildiğine inanmakta gerçekten zorluk çekiyor. Çalışmak için son derece guçlu bir sisteme ihtiyaç duyan The Tımel bit.ly/the-timeless adresinden indirebilirsiniz. ideal bir sistemde nasıl çalıştığını ve neler yaptığını görmek içinse bit.ly/timelessyt adresindeki YouTube videosunu izleyebilirsiniz (evet, müzik de koda dahil).

Mutlaka Okuyun:  Karbondioksit Yeraltında Saklanmalı
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Milli ve yerli robot cephede görev bekliyor

İTÜ Çekirdekteki girişimlerden birisi olan Next Horizons, tehlikeli keşif çalışmalarında kullanılacak Degu adlı bir robot …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir